Zara Forget Me Not Bayan Parfüm 100 ML

Zara Forget Me Not parfümü, Zara markasının ürettiği bir parfümdür. Bu parfüm, hafif ve rahat bir kokuya sahip olup, taze ve floral notlar içermektedir. Özellikle primavera ve yaz aylarında kullanılması önerilir. Forget Me Not parfümünün ana notaları arasında sümbül, gül ve yasemin gibi bitkisel kokular bulunur. Bu parfüm, genellikle kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Zara tarafından üretilen birçok parfüm ve koku seçeneği mevcuttur, ve Forget Me Not parfümü de onlar arasındadır.

Zara Forget Me Not Üst Nota

Zara Forget Me Not parfümünün üst notaları arasında sümbül, gül, yasemin ve menekşe gibi bitkisel kokular bulunmaktadır. Üst notalar, parfümün ilk kullanıldığında daha yoğun olarak hissedilen kokulardır. Üst notalar parfümün ilk koku olarak algılandığı zamanların en yoğun kokusudur ve yaklaşık 20 dakika içerisinde ortadan kaybolur.

Zara Forget Me Not Orta Nota

Forget Me Not parfümünün orta notaları arasında yasemin, gül, zambak gibi bitkisel kokular bulunmaktadır. Orta notalar, üst notaların ortadan kaybolmasından sonra hissedilen kokulardır. Orta notalar parfümün ortasına doğru algılandığı zamanların kokusudur ve yaklaşık 1-2 saat içerisinde ortaya çıkar. Bu notalar parfümün kalıcılığını arttırır ve parfümün karakteristik kokusunu oluşturur.

Zara Forget Me NotPin
Zara Forget Me Not

Zara Forget Me Not Alt Nota

Forget Me Not parfümünün alt notaları arasında sandal ağacı, sedir, vanilya gibi kokular bulunmaktadır. Alt notalar, orta notaların ortadan kaybolmasından sonra hissedilen kokulardır. Alt notalar parfümün en son algılandığı zamanların kokusudur ve genellikle 12-24 saat arasında kalıcılık gösterir. Bu notalar parfümün kalıcılığını arttırır ve bütün kokunun birleşmesiyle parfümün son kokusunu oluşturur. Bargello Parfüm Kodları 2023 içeriğimizden bu parfümün açık parfüm kodunu bulabilirsiniz.

Zara Markasının Diğer Parfümlerini incelemek için tıklayınız.

“Zara Forget Me Not Bayan Parfüm 100 ML” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba, yazınız için teşekkürler. Zara Forget Me Not parfümü için üst, orta ve alt notaları belirtmişsiniz, ancak bunların hangi koku öğelerini içerdiği hakkında bilgi alabilir miyim? Bu noktada hangi koku öğelerinin kullanıldığını merak ediyorum. Teşekkürler.

    Yanıtla
Yorum yapın